Niestety nie mamy wpływu na to, kiedy zdarzy nam się wypadek. Może dojść do niego właściwie o każdej porze. Prowizorycznie najbezpieczniej jest w domu, ale istnieje prawdopodobieństwo, że zleci nam na głowę obraz, spadniemy ze schodów itd., itd. Warto mieć to na uwadze i pomyśleć o tym zawczasu.

UNIQA wychodzi do nas z propozycją ubezpieczeń właśnie na okoliczność nieprzewidzianych, groźnych wypadków. Do wyboru mamy:

  • ubezpieczenie indywidualne
  • ubezpieczenie wycieczek
  • ubezpieczenie sportowców
  • ubezpieczenie specjalne

W momencie, gdy ma miejsce wypadek Towarzystwo wypłaca (przy trwałym uszczerbku na zdrowiu) 1% sumy ubezpieczenia za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu, natomiast w wypadku śmierci - 50% sumy ubezpieczenia.

Można również wybrać pakiet rozszerzony i wtenczas UNIQA gwarantuje zwrot kosztów leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków – do 30% sumy ubezpieczenia i zasiłek dzienny za okres niezdolności do pracy lub nauki – 0,1% sumy ubezpieczenia za każdy dzień niezdolności, maksymalnie 30 zł za dzień do 90 dni, licząc od pierwszego dnia jeśli chodzi o leczenie szpitalne oraz od piętnastego dnia niezdolności w przypadku leczenia ambulatoryjnego.